Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Úřady Bakalovi uvolnily cestu k polskému dolu Bogdanka

Investice 17.11.2010 | 15:46 0 Komentářů

NWR by se spojením s dolem Bogdanka stal středoevropským lídrem v těžbě uhlí

Varšava – Polský antimonopolní úřad v úterý povolil případnou fúzi těžební společnosti NWR a přední polské uhelné společnosti Bogdanka. Dnes o tom informovala NWR, která začátkem října předložila nabídku ke koupi všech akcií Bogdanky.
S tím ale nesouhlasí její současní vlastníci, vedení firmy ani odbory. Předseda představenstva NWR Mike Salamon proto nově na internetové stránce společnosti Polákům vysvětluje, proč má NWR o Bogdanku zájem.
Bakala by byl s Bogdankou středoevropským lídrem
Spojením Bogdanky a NWR by podle polského webu NWR vznikl středoevropský lídr v produkci uhlí. Fúze by Bogdance přinesla zajištění do budoucnosti a možnosti dalšího růstu, uvádí NWR. „Chceme zdůraznit, že případné spojení by znamenalo tvoření nových pracovních míst a ne propouštění,“ uvedl na webu Salamon.
Připomněl, že NWR chce investovat do polského uhelného průmyslu, což by se případně týkalo i rozšíření těžby v Bogdance. NWR chce v Polsku začít znovu těžit uhlí v dole Dembieńsko ve Slezsku, kde chce podle Salamona investovat 350 milionů až 400 milionů eur (2,2 miliardy až 2,5 miliardy korun) a zaměstnat dalších asi 2500 lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.