Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Únorové novinky v zajištěných fondech ČSOB

V rámci únorové nabídky nových zajištěných fondů přichází ČSOB s trojicí nových produktů. Tváří kampaně na nové fondy bude známý rybář Jakub Vágner.

„Drobní čeští investoři požadují pro své peníze bezpečnost, velmi důležitá je pro ně ochrana vložené investice. Každý měsíc proto připravujeme novou nabídku zajištěných fondů, které jejich majitelům ke dni splatnosti fondu přinášejí zajímavé zhodnocení investice společně s její ochranou,“ uvedl Pavel Kratochvíl, manažer segmentu Spoření a investice ČSOB.

První novinkou je Optimum fund ČSOB Býci a medvědi plus 1 . Ten je pro investory atraktivní tím, že jim vydělá jak při býčím rostoucím trhu, tak při medvědím, klesajícím. Výnos je odvozen akciového indexu DJ Eurostoxx 50. Maximální výnos fondu je 50 %, doba splatnosti je 31.10.2016.

Dalším fondem je Global partners ČSOB Fixovaný click USD 1. Ten byl v předchozích tranších nabízen v koruně, dnes je dostupná jeho dolarová varianta. Výnos fondu je závislý od vývoje koše 30 světových akcií,kde jsou například světové společnosti jako farmaceutická společnost Roche nebo výrobce cukrovinek Kraft. Minimální výnos je 4%, maximální výnos je dán součtem maximálních výnosů v mezidobí, tj. 36% za 5 let a téměř sedm měsíců.

Poslední novinkou je, jako obvykle, produkt kombinující pojištění a investice, Maximal Invest ČSOB Premium 10. Nabízí fixní výnos 3,05 % ročně se splatností 5 let a 1 měsíc. Fond umožňuje možnost daňových odpočtů až do výše 72 000 Kč za dobu trvání investice, což představuje při současných daňových zákonech úsporu 10 800 Kč.

Tváří kampaně na nové fondy se stane Jakub Vágner, známý rybář, dobrodruh a držitel rekordů v chytání největších sladkovodních ryb. „Cílem této komunikace je překonat obavu lidí spravovat své finance jiným než standardním způsobem, jakým je odkládání úspor na spořicí a běžné účty. Poukazuje na možnost investic do zajištěných fondů, které kombinují ochranu a vyšší potenciál výnosu než například klasické spoření,“ řekl Pavel Kratochvíl, manažer segmentu Spoření a investice ČSOB.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.