Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Unileveru loni v Česku klesl zisk o třetinu

Investice 18.11.2014 | 17:19 0 Komentářů

Firma loni v Česku zaměstnávala v průměru 294 lidí, což bylo o devět více než v roce 2012.

Unileveru loni v Česku klesl zisk o třetinu

Praha – České pobočce společnosti Unilever, předního světového výrobce potravin a spotřebního zboží, klesl loni čistý zisk o třetinu na 84 milionů korun. Tržby vzrostly o 2,5 procenta na 4,36 miliardy korun. Vyplývá to z loňské výroční zprávy firmy umístěné ve Sbírce listin.

„Rok 2013 znamenal stabilní a ziskové působení společnosti na českém trhu a zachování tržních podílů,“ uvedlo vedení společnosti v dokumentu.

Unilever ukončil v Česku výrobu v roce 2010, kdy zavřel svůj závod v Nelahozevsi na Mělnicku. Závod v Zábřehu na Moravě zavřela společnost již o čtyři roky dříve. V tuzemsku tak koncern prodává především výrobky svých zahraničních poboček.

Jde zejména o tuky, majonézy a dresinky Hellmann’s, margaríny Flora, Rama, Perla nebo Hera a kořenicí směsi či omáčky značky Knorr. Do portfolia Unileveru patří také zmrzliny Algida, Míša nebo Ledňáček a kosmetické značky Dove a Rexona. Unilever loni získal od Bohumínské firmy Bochemie značky Savo, Biolit a Diffusil. Firma loni v Česku zaměstnávala v průměru 294 lidí, což bylo o devět více než v roce 2012.

Obrat britsko-nizozemské mateřské společnosti loni činil 49,8 miliardy eur (1,3 bilionu korun), o tři procenta méně než v předešlém období. Výsledek nepříznivě ovlivnily směnné kurzy a prodej majetku Bochemie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.