Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

UniCredit emituje nové strukturované dluhopisy

UniCredit Bank zařadila do své nabídky dva nové strukturované dluhopisy Green Technologies 2011, jejichž podkladové aktivum je tvořeno košem akcií třiceti společností podnikajících v oblasti zlepšování životního prostředí.

Strukturovaný dluhopis GREEN TECHNOLOGIES I./2011 z nabídky UniCredit Bank je vhodný zejména pro dynamičtější investory. Pro konzervativnější klient je určen druhý Strukturovaný dluhopis GREEN TECHNOLOGIES II./2011, který je vhodnější pro investice ve střednědobém časovém horizontu.


UniCredit Bank v případě konzervativního Strukturovaného dluhopisu GT II./2011 zaručuje v 3letém horizontu 100% návratnost vložených prostředků a nabízí potenciální výnos až 19,5 %. U Strukturovaného dluhopisu GT I./2011 je garance návratnosti o něco nižší, pouze 95 %, na druhou stranu uváděný potenciální výnos je až 25 %.

UniCredit Bank ve svých materiálech uvádí, že investorům nebudu účtovány žádné poplatky za nákup, zpětný odkup a ani za správu.

Podkladové aktivum tvoří cenné papíry ekologicky zaměřených společností jako: Iberdrola Renovables, španělská energetická firma, která je největším evropským producentem elektrické energie získané z větrných elektráren. Sluneční energii zastupují společnosti SunPower, Q-CELLS, nebo SolarWorld. Z oblasti vodního a odpadového hospodářství jsou mimo jiné zastoupeny společnostmi Suez, Veolia, Kurita Water Industries a Waste Managemet.  

Zdroj: UniCredit Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.