Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Ubývá lidí, kteří chodí pro důchod na poštu

Penze 23.07.2014 | 13:30 0 Komentářů

Na účet u banky si dnes nechává posílat svůj důchod už téměř 60 % lidí. Počet lidí, kteří si chodí pro důchod na poštu stále ubývá, podle průzkumu společnosti STEM/MARK jich je již pouze 23 %. Mezi nejčastější důvody, proč lidé stále ještě využívají služeb pošty patří například potřeba hotovosti, zvyk a pohodlnost či nedůvěra k bankám.

„Velkou výhodou posílání důchodu na účet v bance je, že si klient nemusí vyzvedávat všechny peníze najednou a pak je nosit v hotovosti domů. Své peníze má přitom díky platební kartě nebo hotovostním výběrům kdykoliv k dispozici,“ uvádí Zdeněk Románek, ředitel retailového bankovnictví Air Bank.

Pokud o důchod žádáte poprvé a přejete si ho zasílat na účet v bance, stačí Vám vyplnit žádost a odnést ji na příslušný úřad, který důchod vyplácí. Důchodce, který již důchod pobírá a přeje si změnit formu výplaty důchodu a nechat si zasílat penzi na účet u banky, stačí vyplnit žádost a banka sama formulář příslušné instituci zašle. Důchod pak začne na účet chodit do dvou měsíců od podání žádosti.

Zdroj: Tisková zpráva Air Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.