CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

05. 09. 2018

0 komentářů

Tržní hodnota Amazonu překonala bilionovou hranici

 

Amazon jako druhá americká firma po Applu překonala tržního hodnotu jednoho bilionu dolarů (22,3 bilionu korun). Největší internetový obchod na světě založil Jeff Bezos, který se stal díky Amazonu nejbohatším člověkem na světě. 

Cena jedné akcie Amazonu se poprvé dostala za hranici 2 000 dolarů na konci srpna. Během včerejšího obchodování se akcie vyšplhaly až na 2 050,2677 dolaru, tržní ohodnocení společnosti tak dosáhlo jednoho bilionu dolarů.

Akcie Amazonu jen v letošním roce posílily o více než 70 procent, v meziročním srovnání se jejich cena navýšila více než dvojnásobně. Pro srovnání index S&P 500 si letos připsal osm procent a meziročně 16 procent.

Akciím Amazonu pomáhá v posledním roce především dceřiná společnost Amazon Web Services (AWS). Ta díky rostoucím nákupům přes internet a rozšiřující se technologii cloud přispěla k prudkému navýšení tržeb Amazonu.

„AWS představuje jak nejrychleji rostoucí, tak nejziskovější část firmy. A to je příčinou, proč hodnota společnosti přesáhla bilion dolarů. To by rozhodně nebylo možné, pokud by Amazon byl jen prodělečným e-shopem,“ uvedl podle agentury Bloomberg Tom Forte, analytik společnosti Davidson & Co.
Zdroj : ČTK

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Hledání dokonalosti v dozvucích stagflace

Psala se šedesátá léta, trhy byly nenasycené, všechno rostlo. Rostly vládní výdaje, rostlo zadlužení. Koupěschopná poptávka byla nenasycena, leckde vládl trh prodávajícího. Budovaly se produkční kapacity, hrálo se o schopnost produkovat, dodávat na nenasycené trhy. Když podnikatelé, vedoucí pracovníci a manažeři na Západě řídili podniky, mohli se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

03. 02. 2023

Apple, Alphabet nebo Amazon – co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí 2022 zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po dnešním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023

Investorské chyby: Jak investovat a nepřijít na buben

Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a poslední roky jsou toho ukázkovým příkladem. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

31. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *