Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Tržní hodnota Amazonu překonala bilionovou hranici

Investice 05.09.2018 | 10:16 0 Komentářů

Amazon jako druhá americká firma po Applu překonala tržního hodnotu jednoho bilionu dolarů (22,3 bilionu korun). Největší internetový obchod na světě založil Jeff Bezos, který se stal díky Amazonu nejbohatším člověkem na světě.

Cena jedné akcie Amazonu se poprvé dostala za hranici 2 000 dolarů na konci srpna. Během včerejšího obchodování se akcie vyšplhaly až na 2 050,2677 dolaru, tržní ohodnocení společnosti tak dosáhlo jednoho bilionu dolarů.

Akcie Amazonu jen v letošním roce posílily o více než 70 procent, v meziročním srovnání se jejich cena navýšila více než dvojnásobně. Pro srovnání index S&P 500 si letos připsal osm procent a meziročně 16 procent.

Akciím Amazonu pomáhá v posledním roce především dceřiná společnost Amazon Web Services (AWS). Ta díky rostoucím nákupům přes internet a rozšiřující se technologii cloud přispěla k prudkému navýšení tržeb Amazonu.

„AWS představuje jak nejrychleji rostoucí, tak nejziskovější část firmy. A to je příčinou, proč hodnota společnosti přesáhla bilion dolarů. To by rozhodně nebylo možné, pokud by Amazon byl jen prodělečným e-shopem,“ uvedl podle agentury Bloomberg Tom Forte, analytik společnosti Davidson & Co.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.