Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Tržby Fincentra vzrostly o 8 % na 1,306 mld. Kč

Během loňského roku finančně-poradenská společnost Fincentrum v České republice zvýšila tržby o osm procent na více než 1,306 miliardy korun. Růstu pomohl hlavně zájem o hypoteční úvěry. Na rostoucí tržby měl také vliv rozvoj dceřiné společnosti Fincentrum Reality, která potvrdila pozici jedné z největších realitních kanceláří v zemi.

Mezníkem pro společnost Fincentrum byl zářijový vstup nového strategického vlastníka, švýcarské skupiny Swiss Life.

 „Zachování dynamického růstu v období plném nových regulací i tržních změn považujeme za obrovský úspěch našich finančních poradců. Fincentru se vyplácí dlouhodobá sázka na kvalitu a odbornost poradců, jsme jednou ze společností, kam se klienti pravidelně vrací při řešení nových potřeb či revizi svých finančních plánů,“ uvedl Filip Duchoň, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

V roce 2018 poradci společnosti Fincentrum sjednali hypotéky v celkovém objemu za více než 18,8 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o 13% nárůst. Dařilo se ale i zprostředkování investic i neživotních pojištění. Navíc dceřiná společnost Fincentrum Reality zvýšila meziročně obrat o 24 % a v nabídce má aktuálně více než 2 200 nemovitostí.

„V dlouhodobějším horizontu očekáváme podstatné změny v tom, co může Fincentrum svým klientům nabídnout. Díky vstupu takto silného strategického investora, který je jedním z hlavních hráčů na pojišťovacím a poradenském trhu v Evropě, dojde v budoucnu k celé řadě zlepšení, ať už v procesech, nebo v nástrojích pro naše poradce. Chceme najít v rámci celé skupiny SwissLife ty nejlepší postupy i produkty, které klientům v rámci řady trhů skupina nabízí, a nabídnout je i na českém a slovenském trhu,“ uvedl Filip Duchoň.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Fincentrum

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.