Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Trichetova vyjádření podpořila euro

Dnes je pátek s údaji o zaměstnanosti mimo zemědělství a náš člověk Jean-Claude Trichet nám včera vyslepičil jedno tajemství. (komentář Kena Vekslera, Saxo Bank)

Letošní rok by mohl vyhlásit jestřábí rokem, jelikož své prohlášení zahájil slovy „v zájmu udržení stability cen a zabránění jejich růstu budeme uplatňovat maximální ostražitost“ a EURUSD jen pod vlivem tohoto vyjádření skokově posílil přibližně o 100 bodů. Domnělá bariéra na úrovni 1,3950 zpočátku tento pohyb zastavila, ale jen na velmi krátkou dobu, jelikož brzy byla prolomena a kurz dosáhl maxima na hladině 1,3976. Dnes ráno otevřel pár jen 20 bodů pod ním a stále vypadá poměrně pevně. Díváme se na nový trendový carry obchod pro rok 2011? Vzhledem k tomu, že Evropská centrální banka prakticky přislíbila, že sazby zvedne spíš dříve než později, a že veškerá rétorika v USA vyznívá pro zachování nižších sazeb po delší dobu, bude z toho EURUSD v krátkodobém horizontu nepochybně těžit.

DXY se pokusil o útok na velmi významnou podporu na úrovni 76,25/30 a zatím se od ní trochu odrazil, ale jeho budoucnost je poněkud nejasná…

Během dne bude samozřejmě zveřejněn počet pracovních míst mimo zemědělství, který musí nutně vypadat zdánlivě pozitivní vzhledem k velmi špatnému údaji z minulého měsíce, což může poskytnout USD určitou podporu, která ovšem nevydrží dlouho.

Zajímavé to bude v případě GBPUSD, kde mám celkový pocit, že se posilování blíží ke konci… A to proto, že mezi VB a eurozónou existuje jeden rozdíl: ve Velké Británii pozorujeme doposud jen lehký náznak jestřábí rétoriky, kdežto Evropa vypadá připravena zmáčknout úrokovou spoušť. Tento rozdíl bude hlavním faktorem oslabování libry v krátkodobém horizontu a EURGBP by mohl v důsledku toho posílit.

USDJPY se obchoduje v nejlepším případě bočním směrem a aktuálně patrně konsoliduje nedávné relativně silné oslabení. Po včerejším prolomení 82,30 se novým cílem směrem nahoru stává 82,80. Mezitím vás nabádám k tomu, abyste nezapomněli, že v březnu končí japonský fiskální rok a JPY čeká repatriace….

Celkové ladění trhu se zatím podle mého názoru nemění a většina spekulantů bude čekat na dnešní odpoledne, kdy budou zveřejněna data, a tak je na západní frontě klid, alespoň do 14:30, kdy se na cca půl hodiny rozpoutá peklo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.