Pátek 22. března. Svátek má Leona.

Tři čtvrtiny lidí uvítají bezkontaktní platby

Podle společnosti MasterCard má o bezkontaktní platby zájem 76 procent Čechů. Bezkontaktním způsobem chtějí lidi platit hlavně proto, že je to rychlé, pohodlné a jednoduché.

Bezkontaktní platební technologie MasterCard PayPass přináší rychlejší a pohodlnější způsob placení. Při nákupu již zákazníci nemusejí hledat hotovost, dávat kartu pokladní, protahovat ji čtečkou a při platbě do 500 Kč ani zadávat PIN. MasterCard PayPass je proto ideální v místech, kde je důležitá rychlost, např. v hypermarketech nebo fastfoodech,“ komentuje Pavel Javorský, obchodní ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

Společnost MasterCard ve spolupráci se Citibank představila letos v červnu platební karty obsahující technologii MasterCard PayPass. „Další banky se chystají bezkontaktní platby v ČR poskytovat v průběhu jednoho roku. Platit bezkontaktně je v ČR možné například již v pražských hypermarketech Interspar. Další terminály pro bezkontaktní platby budou zaváděny na náš trh během několika týdnů. Očekáváme zapojení dalších obchodních sítí,“ dodává Javorský.

Pro bezkontaktní platby můžete využít nálepky nebo hodinky, kterými se platí již delší dobu na Slovensku.

Bezkonatktní platby také tento týden představila Česká spořitelna ve spolupráci s asociací Visa.

Zdroj: Tisková zpráva MasterCard

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.