Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Trhy otevírají v kladných číslech kvůli cenám energií a začátku výsledkové sezóny

Očekává se, že evropské akciové indexy otevřou v úterý výše, protože ceny energií pokračují v růstu. Reakce na včerejší zveřejnění hospodářských výsledků společnosti Alcoa jsou smíšené. Nejdůležitější ekonomickou událostí dneška bude zveřejnění velkoobchodních zásob v USA, pravděpodobně ji ovšem zastíní výsledky společností JPMorgan ve 13:00 SEČ a Intel. (komentář Christiana Blaabjerga, Saxo Bank)

Na výsledky společnosti Alcoa reagovaly trhy se smíšenými pocity. Navzdory nárůstu cen hliníku o zhruba 14 % byly tržby zklamáním. Příjmy překvapily směrem nahoru, ale společnost Alcoa obvykle poutá pozornost jen proto, že je první, která výsledky zveřejňuje. Mnohem důležitější bude dnešní zveřejnění hospodářských výsledků společnosti JPMorgan. Očekává se, že JPMorgan oznámí tržby ve výši 24,293 mld. USD oproti předchozím 23,824 mld. USD a zisky ve výši 0,995 USD na akcii oproti předchozím 1,010 USD na akcii. My u zisků JPMorgan očekáváme překvapení směrem nahoru, a to ze dvou důvodů. Za prvé, JPMorgan bude pokračovat v rušení úvěrových rezerv ve výši kolem 1,5 mld. USD, a za druhé, program QEII z dílny Fedu je pro její divizi aktiv s pevným výnosem velmi ziskový.

Pokud se potvrdí překvapivé zvýšení, které očekáváme, budou trhy reagovat pozitivně. Hospodářské výsledky budou ovlivňovat vývoj trhu dalších cca 14 dnů a všeobecně čekáme, že výsledková sezóna bude velmi silná ― zejména v USA, kde ve srovnání s tím, co se momentálně v cenách odráží, očekáváme mnohem lepší výsledky.

Co se týče dnešního obchodování, v očekávání silného výsledku společnosti JPMorgan vnímáme pozitivně investiční banky. Mezi naše favority patří JPMorgan, Goldman Sachs a UBS. Retailové banky by se mohly na vlně solidních výnosů banky JPMorgan svézt také, ovšem budou-li banky v regionech jižní Evropy nadále trpět obavami z nedostatku likvidity, bude následovat korekce. Jinak jsme optimističtí, co se týče energetiky ― zejména průzkumných a těžebních společností (viz např. BP, BG Group a Total).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.