Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Třetí rozměr zábavy

Investice 19.06.2011 | 13:01 0 Komentářů

Zdá se, že bez nálepky 3D dnes neprodáte žádnou elektroniku. 3D dnes najdeme v kinech, v televizi, v počítačových hrách, dokonce i u digitálních fotoaparátů nebo komiksových knih.

Spojení číslice 3 a písmena D se stává poslední dobou něčím magickým, bez čehož nemůže žádný nový produkt úspěšně fungovat. S označením 3D se dnes setkáme téměř na každém rohu – v kinech, v televizi, v počítačových hrách, dokonce i u digitálních fotoaparátů nebo komiksových knih. Na čistokrevné 3D v podobě holografické projekce, kdy se budeme moci trojrozměrnou iluzí opravdu projít, si budeme muset ještě chvíli počkat, avšak již dnes jsou možnosti obrovské.

Čeští diváci se s třetím rozměrem pořádně seznámili v roce 2003, kdy byl v pražském Paláci Flora otevřen kinosál IMAX, který ve svém repertoáru nabízel řadu působivých, převážně přírodovědných trojrozměrných filmů. Do dnešního dne se jedná o jediný sál s takzvanou „čistou“ 3D projekcí, u níž je výsledného efektu dosahováno použitím dvou projektorů (každý promítá obraz pro jedno oko).
Postupné zlevňování technologií a následná digitalizace kinosálů v posledních letech (je až s podivem, že pražský IMAX byl digitalizován až v únoru tohoto roku) nabídku trojrozměrných filmů ještě více rozšířily.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.