CZK/€ 23.840 +0,48%

CZK/$ 22.126 +1,95%

CZK/£ 26.708 +0,47%

CZK/CHF 23.927 +0,76%

20. 05. 2009

0 komentářů

Tresty za plesnivé párky nebudou. Soudu chybí důkazy

 


 

Brno – Ořezávání zkažených kusů uzenin, plísní a míchání starých salátů sice ohrožovalo zákazníky českobudějovické prodejny řetězce Julius Meinl, stanovit viníka však není možné.
Včera o tom rozhodl českobudějovický krajský soud, který zrušil rozsudek okresního soudu. Ten loni v červenci uložil bývalé vedoucí lahůdek a dvěma regionálním manažerům šestnáctiměsíční podmíněný trest s odkladem na 32 měsíců. Informoval o tom dnešní Deník.
Trojice čelila obvinění, že před čtyřmi lety žádala po zaměstnancích, aby ze zkažených potravin okrajovali plísní a hnilobou napadené části a takto upravené jídlo prodávali. Obžaloba tvrdila, že tak vedení chtělo snížit ztráty na odpisech neprodejných potravin.
Podvod nebo komplot?
Obvinění se naopak hájili tím, že se jedná o výmysl jedné z prodavaček. Právě prodavačky celou kauzu v roce 2005 rozvířily, když o situaci informovaly Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci. Obhajoba však upozorňovala na to, že žádná kontrola závady nezjistila, chyběly důkazy a obvinění vycházelo pouze ze svědeckých výpovědí.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *