Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Tresty za plesnivé párky nebudou. Soudu chybí důkazy

Investice 20.05.2009 | 17:33 0 Komentářů

Kdo může za okrajování plesnivých potravin? Soud nedokáže rozhodnout.

Brno – Ořezávání zkažených kusů uzenin, plísní a míchání starých salátů sice ohrožovalo zákazníky českobudějovické prodejny řetězce Julius Meinl, stanovit viníka však není možné.
Včera o tom rozhodl českobudějovický krajský soud, který zrušil rozsudek okresního soudu. Ten loni v červenci uložil bývalé vedoucí lahůdek a dvěma regionálním manažerům šestnáctiměsíční podmíněný trest s odkladem na 32 měsíců. Informoval o tom dnešní Deník.
Trojice čelila obvinění, že před čtyřmi lety žádala po zaměstnancích, aby ze zkažených potravin okrajovali plísní a hnilobou napadené části a takto upravené jídlo prodávali. Obžaloba tvrdila, že tak vedení chtělo snížit ztráty na odpisech neprodejných potravin.
Podvod nebo komplot?
Obvinění se naopak hájili tím, že se jedná o výmysl jedné z prodavaček. Právě prodavačky celou kauzu v roce 2005 rozvířily, když o situaci informovaly Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci. Obhajoba však upozorňovala na to, že žádná kontrola závady nezjistila, chyběly důkazy a obvinění vycházelo pouze ze svědeckých výpovědí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.