Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Toyota Prius: Spotřeba pod pět je možná

Investice 26.04.2010 | 10:01 0 Komentářů

I řidič, který jinak nedbá na spotřebu, se v Priusu přizpůsobí potřebám auta

Nová Toyota Prius je autem, o  němž se v posledních měsících týdnech psalo a mluvilo ve sdělovacích prostředcích  snad nejvíce ze všech vyráběných typů.  Nejenže se rozpoutaly diskuse o tom, nakolik je vlastně tento vůz ekologický, pak ještě vzniklo doslova šílenství v souvislosti s tím, že priusy na nerovném povrchu nebrzdí.
Naštěstí se tomuto vozu vyhnula ještě větší  svolávací akce v souvislosti s poruchovým plynovým pedálem, který mohl někdy zavinit nechtěné zrychlování vozu.
Prius je ovšem také v současné době nejprodávanějším vozem v Japonsku a stal se jakýmsi spouštěčem zájmu motoristické veřejnosti o ekologii. V Česku se tento automobil prodává od podzimu loňského roku. Protože je již třetí generací tohoto vozu, je logické, že má ve svých útrobách opět více technologií, které umožní řidiči být co nejvíce ohleduplný k prostředí kolem sebe.Na druhou stranu tvůrci vozu ponechali řidiči  i možnost volby, zda tyto technologie opravdu při každé jízdě chce využívat či nikoli.
Pokud člověk opravdu spěchá, může naplno využít potenciál jak benzinové osmnáctistovky, tak i pomocného elektromotoru. K tomu stačí zmáčknout tlačítko Power. Na druhou stranu, pokud člověk potřebuje jen popojet kousek po ulici, může jet zcela „čistě“ jen  na elektrickou energii.  To zase pomocí tlačítka EV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.