Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Toyota má prověřit 6,58 milionu vozů. Kvůli třem závadám

Investice 09.04.2014 | 08:15 0 Komentářů

Toyota zahájila jednu z největších kontrol vozů ve své historii, mezi kontrolovanými modely jsou Yaris, Urban Cruiser, RAV4 a Hilux.

Toyota má prověřit 6,58 milionu vozů. Kvůli třem závadám

Tokio – Japonská automobilka Toyota Motor Corp. svolává ke kontrole po celém světě 6,58 milionu vozů. Důvodem jsou možné problémy s řízením a sedadly. Nejnověji oznámená kontrola vozů Toyoty je jednou z největších, jaká se kdy v automobilovém průmyslu uskutečnila.

Mezi kontrolovanými vozy jsou modely Yaris, Urban Cruiser, RAV4 a Hilux montované mezi roky 2004 až 2010.

Toyota uvedla, že u některých modelů je možná závada na sloupku řízení, u dalších hrozí zlomení kabelových svazků a některé vozy mají problémy s posouváním sedadel. Automobilka při kontrole součástky otestuje a v případě závady je zdarma vymění.

V Evropě se kontrola týká 825 000 vozů. Automobilka uvedla, že si není vědoma, že by závady způsobily nějakou nehodu nebo zranění, napsala agentura Reuters.

Výborný prodej, problémy s pověstí

Toyota v loňském roce uhájila postavení největšího světového prodejce automobilů. Prodej zvýšila o dvě procenta na 9,98 milionu vozů, a druhý rok v řadě tak v prodeji překonala konkurenční výrobce General Motors a Volkswagen.

Toyota se v posledních letech potýká s častým svoláváním automobilů ke kontrole, což může mít negativní dopad na pověst automobilky.

Kvůli problémům s nechtěným zrychlováním některých modelů a s brzdami u hybridního automobilu Prius byla automobilka v minulých letech nucena svolat ke kontrole po celém světě přes 14 milionů vozů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.