Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Toyota dostala první pokutu. Za poruchové pedály

Investice 06.04.2010 | 10:59 0 Komentářů

Toyota začíná pykat za poruchové plynové pedály ve svých automobilech

Washington – Největší světová automobilka Toyota už zná první ortel, který nad ní vynesla americká vláda za poruchové plynové pedály v jejích vozech. Za to, že problémy s plynovým pedálem zatajovala, navrhla firmě rekordní pokutu 16,4 milionu dolarů (zhruba 310 milionů Kč).
Až dosud největší pokutu dostala před šesti lety automobilka General Motors. Tehdy šlo o milion dolarů kvůli tomu, že postupovala příliš pomalu při svolávání 600 tisíc aut k opravě stěračů.
Americký ministr dopravy Ray LaHood uvedl, že se prokázalo, že Toyota nesplnila své zákonné povinnosti. Ze získaných dokumentů totiž vyplývá, že Toyota o problémech s pedály věděla již koncem září, ale kroky k jejich odstranění zahájila až v lednu.“Měsíce vědomě tajili nebezpečnou závadu před americkými úřady a nepodnikli opatření k ochraně milionů řidičů a jejich rodin,“ dodal. 
Více budou stát spory se soukromníky
Pokuta navíc nemusí být konečnou sumou, kterou Toyota zaplatí americkým orgánům. Vyšetřování totiž nadále pokračuje. Kromě toho japonský výrobce vozů čelí řadě soukromých žalob, které by ho mohly stát miliardy dolarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.