Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Tomáš Spurný zůstává v čele Monety

Banky 09.05.2019 | 16:49 0 Komentářů

V čele Moneta Money Bank zůstane i příští čtyři roky Tomáš Spurný. Rozhodnutí dozorčí rady analytiky navzdory neúspěšným jednání o převzetí Air Bank a Home Creditu nepřekvapilo.

„Dozorčí rada prodloužila mandát předsedovi představenstva banky, panu Tomáši Spurnému, a to na čtyři roky s účinností od druhého října 2019,“ uvádí banka v regulatorním hlášení České národní bance. „Je to vyjádření důvěry, kterou v jeho osobu a v řízení společnosti dozorčí rada Monety má,“ dodává mluvčí banky Martina Lambert. Tomáš Spurný stojí v čele Monety od října 2015.

„Spurnému se v minulých létech v zásadě podařilo naplnit své cíle, a pokud by nebyl znovuzvolen, vyvolalo by to řadu otazníků,“ míní analytik Komerční banky Miroslav Frayer s tím, že na Tomáši Spurném a potažmo Monetě údajně neležel hlavní podíl krachu jednání o akvizici.Akcie Monety první obchodní den po oznámení odepsaly 1,5 procent. Akciové trhy ale obecně zažívají pokles kvůli rostoucímu napětí mezi USA a Čínou.

Největší propad zaznamenaly akcie Monety letos na konci dubna, kdy je hrozba zavedení sektorové daně poslala o téměř osm procent níže. Povzbuzení ale akcie našly v záměru Monety spustit program zpětného odkupu akcií až do výše jedné miliardy či navýšení jejího tříletého dividendového cíle.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.