CZK/€ 24.545 +0,06%

CZK/$ 24.818 -1,22%

CZK/£ 28.124 -0,20%

CZK/CHF 25.132 -1,04%

25. 01. 2019

0 komentářů

Tomáš Čupr chce navýšit svůj podíl v Rohlíku, od investorů chce získat stovky milionů korun

 

Zakladatel a hlavní akcionář největšího tuzemského internetového obchodu s potravinami Rohlík.cz Tomáš Čupr hodlá od investorů získat 777 milionů korun. Peníze z emise dluhopisů chce využít na navýšení svého podílu ve firmě a na expanzi firmy. 

Rohlík se v loňském roce poprvé od svého založení v roce 2014 dostal do zisku. Provozní zisk EBITDA dosáhl 25 milionů korun. Obrat vzrostl o 52 procent na téměř 2,5 miliard korun. „Cílem je dosáhnout provozní zisk 100 milionů korun. Pro rok 2019 jsme si dali cíl na úrovni 100 procent růstu proti minulému roku – což odpovídá zdvojnásobení obratu na pět miliard korun,“ uvedl Tomáš Čupr.

Tomáš Čupr vlastní v současné domě téměř 55 procent společnosti. Získaný kapitál má pomoci zakladateli Rohlíku doplatit své nedávné navýšení podílu a případně získat i dalších 15 procent akcií společnosti. Spoluvlastníky společnosti jsou fondy Miton a Enern.
Zdroj : iHNed.cz, ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jaké podmínky musí splňovat korporátní dluhopisy při emisi?

Jaké podmínky musí splňovat korporátní dluhopisy při emisi?

Nedávná krizová opatření zasáhla v různé míře do rozpočtu a ekonomických plánů mnoha firem. Některé musely odložit chystané investice a některým se dokonce aktuálně nedostává prostředků na běžný provoz či údržbu. Získat alespoň část chybějících financí je možné prostřednictvím emisí dluhopisů. 

Text: redakce

29. 07. 2020

firemní dluhopisy rozhovor

Hledat svatý grál? To je cesta do pekel, míní Jiří Helich

Po kauzách ZOOTU a EMTC se stále častěji mluví o korporátních dluhopisech. Jde o zajímavou investiční možnost, nebo o zaručenou cestu, jak se šeredně spálit? Proč je podnikatelé vydávají a kde se vzala jejich špatná pověst? Nejen na tyto otázky odpovídá Jiří Helich z ceskedluhopisy.cz.

Text: Hana Bartušková

18. 11. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.