Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Titul Světový podnikatel roku získal indický bankéř

Investice 08.06.2014 | 15:19 0 Komentářů

Uday Kotak uspěl mezi šedesáti finalisty – vítězi národních kol soutěže EY Podnikatel roku z 51 zemí světa včetně České republiky.

Titul Světový podnikatel roku získal indický bankéř

Monako – Vítězem letošního světového finále soutěže Podnikatel roku, kterou každoročně pořádá společnost EY, se v monackém Salle des Etoiles stal Uday Kotak. Indický podnikatel je zakladatelem, místopředsedou představenstva a generálním ředitelem banky Kotak Mahindra Bank.

Kotak uspěl mezi šedesáti finalisty – vítězi národních kol soutěže EY Podnikatel roku z 51 zemí světa. Za Českou republiku ve světovém finále soutěžil Jiří Hlavatý, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Juta.

„Uday si porotu získal tím, že se mu podařilo v náročných podmínkách, navíc v hodně regulovaném odvětví, od nuly vybudovat novou banku, která pozitivně působí na celou indickou společnost. Poskytuje totiž levné úvěry a další finanční služby lidem na venkově, které jim doslova mění život, protože každý má šanci vzít budoucnost do vlastních rukou,“ vysvětluje kanadská předsedkyně poroty Rebecca MacDonald, zakladatelka a předsedkyně představenstva společnosti Just Energy Group.

V roce 1985 Uday Kotak založil společnost Kotak Capital Management Finance Ltd. O necelých dvacet let později, v roce 2003, se jeho společnost stala historicky prvním nebankovním subjektem, který v Indii získal bankovní licenci.

Malá soukromá společnost, kterou založil s necelými 250 tisíci dolary, se za třicet let rozrostla v mezinárodní skupinu s tržbami přes 2,8 miliard dolarů ročně. Současná Kotak Mahindra Bank sídlí v Mumbaí, má 605 poboček ve 354 městech po celé Indii, zahraniční zastoupení v Londýně, New Yorku, Dubaji, Abú Dhabí, na ostrově Mauricius a v Singapuru a patří mezi největší finanční skupiny v Indii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.