Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Time Warner koupí téměř třetinu podílu v CME

Mediální společnost Time Warner Inc. plánuje investovat 241,5 milionů dolarů do akcií společnosti Central European Media Enterprises, která u nás vlastní televizi Nova. Akcie reagovala enormním růstem.

Podle agentury Bloomberg chtějí Warněři koupit 19 mil. nově vydaných kmenových akcií CME a získat podíl 31 % ve společnosti. O transakci se definitivně rozhodne do konce druhého kvartálu letošního roku, přičemž zakladatel společnosti, Ronald Lauder s transakcí souhlasí a podporuje ji.

Pro společnost Time Warner je tato transakce „jedinečnou příležitostí investovat do vedoucí společnosti v regionu střední a východní Evropy“ a vidí u společnosti CME zajímavý růstový potenciál.

Pozitivem pro akcionáře je podle analytiků posílení kapitálové síly společnosti, lepší spravování dluhů společnosti a také možnosti nových akvizicí. Negativní zprávou je pro akcionáře rozmělnění jejich podílů, kvůli nižší ceně nových akcií (12,7 USD).

Akcie CME na zprávu zareagovaly bleskovým růstem o 27 %, po kterém burza na 15 minut pozastavila obchodování s titulem. Další růst se pak dostavil po otevření amerických trhů, kde akcie posílila o 35 % a na pražské burze přidaly 40 %, což vedlo k dalšímu pozastavení obchodování. V půl čtvrté se akcie obchoduje na ceně 255 korun (+37,4 %).

Zdroj: Česká spořitelna, Patria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.