CZK/€ 24.345 -0,08%

CZK/$ 23.279 -0,89%

CZK/£ 28.112 -0,91%

CZK/CHF 24.662 -0,45%

21. 02. 2018

0 komentářů

Těžaři kryptoměn si dovolili i na ministerstvo průmyslu

 

Těžaři kryptoměn se zaměřili na 950 internetových stránek na 35 doménách s koncovkou .cz. Jednou ze stránek byl i web spravovaný ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). 

Majitele domén na problém upozornili bezpečnostní experti z týmů CSIRT.CZ a CZ.NIC-CSIRT. Těžení kryptoměn probíhalo pomocí nastrčeného skriptu. Skript na portál společenské odpovědnosti spravovaný MPO se dostal podobně jako na jiné weby prostřednictvím nakeženého rozšíření redakčního systému Word Press.

„Prvním krokem byla změna hesla pro administraci webových stránek, poté byl kontaktován Odbor informatiky MPO, který postupoval v této věci dále a zjistil, že došlo k jejich napadení, pravděpodobně v důsledku zneužití dočasné neaktuálnosti redakčního systému WordPress. Technicky vzato došlo k nežádoucímu obohacení všech položek databáze o škodlivý kód CoinHive, určený k těžbě kryptoměn bez vědomí uživatele,“ uvedl na Lupě Marek Homolka z MPO.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Názor: Pád FTX pročistí trh

Na kryptoměnovém trhu dominuje aféra kolem osoby Sam Bankman-Frieda a jeho projektů FTX a Alameda research a s nimi spojeného nepřehledného spletence firem.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *