Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Test, jak rychlé jsou banky: Dejte pozor na pobočkách

Investice 24.11.2009 | 17:27 0 Komentářů

Internetové převody banky stíhají, horší je to u papírových příkazů z poboček

Praha – Tuzemské banky stíhají převádět peníze z účtů ve dvoudenní lhůtě tak, jak jim to od začátku listopadu ukládá nový zákon o platebním styku. Ale jen pokud jde o platby zadané přes internet. Pokud klient podá platební příkaz na pobočce, čekají ho komplikace.
Test, který v uplynulých dnech uskutečnil online deník Aktuálně.cz, přinesl pro běžné klienty důležitá zjištění: Při „papírovém“ platebním příkazu na pobočce si dejte pozor na kolonku určující datum splatnosti. Když ji nevyplníte, vaše platba mnohdy dojde příjemci pomaleji, ale zase ušetříte na poplatcích. Ty jsou na pobočkách některých bank až desetinásobně vyšší než u internetu.
Dvě banky dokonce objevily způsob, jak se rychlejšímu převodu peněz vyhnout. UniCredit Bank a Poštovní spořitelna si pro papírové příkazy vymyslely vlastní definici, kdy se příkaz považuje za předaný. Zákonem stanovenou lhůtu si tak o další den prodloužily.

Čtěte podrobnosti v předchozích článcích:#obj_1059 Banky využily díru v zákoně, peníze vám pošlou pomaleji#obj_1059 Banky vám zadržují peníze, obcházejí zákon, uznal stát

O víkendu se nepracuje. Ale změna to není
Redakční test ukázal, že banky bez problémů dodržují dvoudenní lhůtu u internetbankingu (ostatní formy přímého bankovnictví jsme nezkoušeli). Všechny platby v rámci jedné banky přišly příjemci ještě ve stejný den. Často prakticky okamžitě, tedy v řádu minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.