Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Teslu vyšetřuje FBI. Čelí podezření z klamání investorů

Investice 29.10.2018 | 13:13 0 Komentářů

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) podle informací listu The Wall Street Journal (WSJ) vyšetřuje Teslu. FBI ji podezírá, že v loňském roce nadhodnotila prognózu výroby nové verze Modelu 3, a tím oklamala investory.

Výrobce elektromobilů loni v únoru uvedl, že hodlá v loňském čtvrtém čtvrtletí vyrábět pět tisíc sedanů Modelu 3 týdně. Šéf společnosti Elon Musk navíc loni v červenci prohlásil, že společnost v prosinci vyrobí 20 tisíc těchto vozů. Nakonec ale Tesla vyrobila za celý rok pouze 2 700 aut, z toho 793 vozů poslední prosincový týden.

FBI proto vyšetřuje, jestli společnost nevydávala nadhodnocené prognózy o výrobě, i když věděla, že bude její ambiciózní plán nesplnitelný. WSJ uvedl, že FBI již v souvislosti s vyšetřováním předvolala i několik bývalých zaměstnanců. Úřad se zatím k vyšetřování nechce vyjadřovat.

Tesla informovala, že již delší dobu s úřady spolupracuje a nové požadavky na poskytnutí informací nedostala. Mluvčí Tesly uvedl, že společnost o problémech se zvyšováním výroby informovala transparentně. Navíc tvrdí, že Tesla již dříve poskytla ministerstvu spravedlnosti podrobné informace v této záležitosti, a to dobrovolně.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.