Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Tesla zůstává na burze, akcie se propadají

Investice 28.08.2018 | 13:19 0 Komentářů

Americká automobilka Tesla do soukromých rukou nepřejde. Zakladatel a generální ředitel Tesly Elon Musk prohlášením na svém twitterovém účtu, že zvažuje odkup akcií firmy a jejich stažení z burzy, pomohl akciím společnosti k růstu o 11 procent. Následně se ale akcie začaly propadat.

Elon Musk před několika týdny na twitteru uvedl, že k odkupu akcií společnosti má zajištěné financování. Ukázalo se ale, že s potenciálními saúdskoarabskými investory žádnou dohodu zatím neuzavřel. Jeho tweet začala dokonce vyšetřovat americká Komise pro cenné papíry (SEC). Akcie Tesly v posledních třech týdnech ztratily 15 procent.

Investoři začínají o přínosu Elonu Muska pochybovat. „Pro společnost je kriticky důležitý. Teď ale více než kdy předtím Tesla potřebuje schopného manažera na pozici číslo dvě. Takového, který zvládne dovádět nápady do úspěšné realizace,“ uvádí podle agentury Reuters analytik RBC Capital Markets Joseph Spak.

Společnost ale nepřipouští, že by provozního či generálního ředitele hledala. „Doufáme, že průběh uplynulých dnů přinutí představenstvo změnit názor,“ uvádí investiční společnost Cowen and Company.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.