Sobota 16. října. Svátek má Havel.

Tesla nahradí Elona Muska Robyn Denholmovou

Investice 08.11.2018 | 15:36 0 Komentářů

Novou předsedkyní správní rady amerického automobilky Tesla bude Robyn Denholmová. V čele Tesly nahradí dosavadního šéfa a zakladatele Elona Muska, který se minulý měsíc musel kvůli vyšetřování finančními dozorčími orgány funkce vzdát. Nadále ale zůstává generálním ředitelem.

Robyn Denholová dosud působila jako finanční ředitelka největší australské telekomunikační společnosti Telstra a zároveň v této firmě vedla oddělení strategie.  Součástí správní rady Tesly je již od srpna 2014, nyní však přechází na plný pracovní úvazek.

Elon Musk zveřejnil na začátku srpna na svém twitterovém účtu, že uvažuje o převzetí Tesly do soukromých rukou a stažení akcií firmy z burzy. Zároveň dodal, že pro svůj záměr má již zajištěno financování a za akcie společnosti nabídl cenu, která v té době převýšila jejich tržní hodnotu.

Následovala žaloba ze strany burzovní komise. Výrok byl totiž podle komise nepravdivý, zavádějící, vedl k chaosu na akciovém trhu a navíc poškodil investory. Americká Komise pro cenné papíry a burzy se nakonec dohodla na urovnání kauzy. Elon Musk i Tesla zaplatí 20 milionů dolarů a Musk odejde z čela správní rady alespoň na tři roky.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.