Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Tesla je nadhodnocená, říká investiční manažer. Elon Musk prý není způsobilý vést firmu

Investice 13.12.2019 | 16:27 0 Komentářů

Podle investičního manažera londýnského fondu Shard Capital Billa Blaina je Tesla jednou z nejvíce nadhodnocených firem na světě. Tržní kapitalizace Tesly je aktuální 60 miliard dolarů. 

Blain Muska srovnává se zakladatelem WeWork Adamem Neumannem, který musel z firmy odejít. „Musk je produktem naší doby. Arogantní, bohatý a mocný. Myslí si, že se na něj normální pravidla nevztahují,“ řekl Blain. „Nechci držet investici ve firmě, kterou vede někdo, jako je Elon Musk. Příštích deset let už nebude přát nadhodnoceným jednorožcům,“ dodal.

„Aktuální tržní kapitalizace je silně přestřelená. Není se čemu divit, že akcie Tesly  patří mezi cenné papíry, na kterých velké množství investorů spekuluje na pokles ceny,“ uvedl investiční stratég společnosti Conseq Michal Stupavský. Automobilka má nulové volné cash flow, tvorba hodnoty pro akcionáře je nulová. „Z toho plyne, že akcie společnosti jsou momentálně čistě spekulativním papírem,“ doplňuje Stupavský.

Ve třetím kvartále sice automobilka vykázala zisk ve výši 143 milionů dolarů, celkový dluh firmy je ale 12,5 miliardy dolarů. „Aby se Tesla zbavila zadlužení, musel by se stát doslova zázrak. Společnost by ve střednědobém období příštích 5-10 let musela znásobit svou produkci elektromobilů a začít generovat silně kladné volné cash flow, ze kterého by mohla svůj astronomický dluh splatit. Moc bych na to nicméně nevsázel,“ komentuje Michal Stupavský.

Zdroj: Euro.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.