Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Tesco v Česku prohloubilo ztrátu na čtyři miliardy korun

Investice 05.03.2015 | 11:14 0 Komentářů

Tržby řetězce klesly o 3,5 procenta na 42,4 miliardy korun. Podle firmy jsou výsledky hospodaření ovlivněny mimořádným odpisem pozemků a budov, jinak společnost v ČR zůstává zisková.

Tesco v Česku prohloubilo ztrátu na čtyři miliardy korun

Praha – Obchodní řetězec Tesco v Česku ve finančním roce 2013/2014 prohloubil ztrátu na čtyři miliardy korun. V předchozím účetním roce propad činil 1,1 miliardy korun. Tržby řetězce klesly o 3,5 procenta na 42,4 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Záporný výsledek hospodaření za finanční rok končící 28. února 2014 byl podle výroční zprávy ovlivněn především navýšením opravné položky k dlouhodobému majetku (pozemky a budovy) ve výši 4,362 miliardy korun. „Bez započítání zmíněného mimořádného odpisu majetku si Tesco v České republice zachovává ziskovost,“ řekl ČTK mluvčí firmy Jiří Mareček.

„Daří se nám držet pozitivní trend a navyšovat meziročně prodeje v prvních třech čtvrtletích tohoto finančního roku. Výsledky za celý finanční rok na úrovni skupiny Tesco zveřejníme v souladu s finančním kalendářem Tesco PLC dne 22. dubna 2015,“ dodal mluvčí.

Tesco v ČR na začátku roku oznámilo zavření hypermarketu v Ústí nad Labem a pražského supermarketu ve Smíchovské tržnici. Jako důvod uzavření prodejen společnost uvedla silné konkurenční prostředí v oblasti a nevýhodnou polohu obchodů.

Slovenský list Sme tento týden napsal, že společnost Tesco v rámci svého ozdravného plánu zvažuje odchod z některých zemí střední Evropy, včetně ČR a Slovenska. Společnost tyto informace nepotvrdila. Tesco v ČR provozuje přes 200 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Společnost má téměř 14 tisíc zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.