Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Tesco musí stáhnout z pultů závadné ořechy a sušené meruňky

Investice 07.11.2014 | 16:25 0 Komentářů

Dvě šarže těchto výrobků jsou podle potravinářské inspekce napadeny škůdci nebo plísní.

Tesco musí stáhnout z pultů závadné ořechy a sušené meruňky

Praha – Obchodní řetězec Tesco musí v Česku ze všech svých poboček stáhnout dvě šarže výrobků napadených škůdci nebo plísní. Nařídila mu to Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Jedná se o sušené meruňky a jádra lískových ořechů.

Škůdce inspekce nalezla ve dvousetgramovém balení meruněk sušených vypeckovaných pocházejících od společnosti Encinger. Napadená šarže nese označení L21400062D a zemí původu je Turecko. „Ve 32 baleních z 38 kontrolovaných byla zjištěna přítomnost živých či mrtvých škůdců. Ve všech kusech hodnocených kontaminovaných balení byl zjištěn nepříjemný zápach po kvašení,“ uvádí mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Závadná byla také šarže s označením E02140022A u půlkilogramového balení jader lískových ořechů z Gruzie. Výrobcem je rovněž společnosti Encinger. U všech kontrolovaných balení šarže odhalila inspekce kontaminaci plísní jader ořechů, a to v poměru 15 procent na balení.

„Tyto potraviny byly hodnoceny jako nevhodné pro lidskou spotřebu z důvodu kažení, rozkladu a kontaminace,“ doplňuje inspekce, která doporučuje spotřebitelům, kteří mají doma uvedené šarže, aby je nekonzumovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.