Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Tesco míří do Litvínova, na území nezaměstnaných

Investice 26.06.2011 | 17:12 0 Komentářů

Nový hypermarket slibuje asi 100 pracovních příležitostí. Jiná místa ale ubydou

Litvínov (Mostecko) – Zhruba 100 pracovních míst přibude na Mostecku po dokončení nového hypermarketu Tesco v Litvínově. Mostecko se dlouhodobě potýká s nejvyšší nezaměstnaností v zemi. Na konci května činila míra nezaměstnanosti 16,2 procenta, na úřadě práce tam bylo registrováno více než 9000 uchazečů o práci. Nové zaměstnance začne firma nabírat od 4. července, uvedla v tiskové zprávě.
Teprve se ale ukáže, kolik pracovních míst v Litvínově a okolí kvůli Tescu ubyde. Je pravděpodobné, že některé menší obchody zavřou, protože přijdou o tržby.
Hypermarket zaměstná především pokladní, prodavače a doplňovače. „Uplatnění u nás najdou jak zájemci na plný a částečný úvazek, tak i brigádníci. Různými směnami se vždy snažíme vyjít vstříc co nejširšímu počtu zaměstnanců. Právě o zkrácené úvazky a brigády je velký zájem a předpokládáme, že nejinak tomu bude i na Mostecku,“ sdělil ředitel Martin Studený.
Nabírat bude hypermarket ale také nákupčí, koordinátory pokladní zóny, pracovníky kontroly cen a marketingu, skladníky, pracovníky finančních a zákaznických služeb i hlavní manažery.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.