Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Tesco láká na vlastní tablet. Nejzajímavější je cena

Investice 04.11.2014 | 15:01 0 Komentářů

Společnost doufá, že její novinky ve velkém počtu skončí jako dárky pod vánočním stromem. Prodávat začne také chytrý telefon a fitness náramek.

Tesco láká na vlastní tablet. Nejzajímavější je cena

Praha – Tesco začne v Česku prodávat dostupnou chytrou elektroniku pod vlastní značkou Op3n dott. Od 6. listopadu budou ve 41 z celkem zhruba 200 prodejen dostupné tablet, chytrý telefon a fitness náramek. Zařízení s operačním systémem Android budou za cenu do 2500 korun.

„Nejzajímavějším parametrem zařízení od Tesca je cena. Chytrý telefon s IPS qHD displejem a dvěma SIM za 2500 korun je více než konkurenceschopný. Tablet s poměrem stran 4:3 má rozlišení 1024×768 bodů a i designem velmi přesně kopíruje iPad mini první generace včetně kovového šasi,“ uvádí první dojmy z novinek editor serveru tech.ihned.cz Otakar Schön.

Chytrý telefon i tablet od Tesca stojí 2499 korun, fitness náramek 1699 korun. „Fitness náramek vypadá také výhodně, jde totiž o náramek s displejem, který může být užitečnější než fitness náramky, jako je FitBit,“ dodává Schön.

Telefon i tablet mají k dispozici 1 GB operační paměti, 8GB úložiště a podporují paměťové karty. Jako operační systém slouží upravený Android 4.4 KitKat. Úhlopříčka displejů je 7,85 palce u tabletu a 4,5 palce u telefonu, oba využívají procesorové systémy Intel.

„Naši novou řadu výrobků Op3n dott uvádíme na trh těsně před zahájením nákupu vánočních dárků. Věříme, že právě příznivá cena produktů bude pro zákazníky atraktivní. Prodeje jednotlivých komponentů odhadujeme na tisíce kusů,“ uvádí Jiří Mareček, manažer firemních vztahů společnosti Tesco.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.