CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

17. 02. 2016

0 komentářů

Terorismus ovlivňuje i naší volbu dovolené

 


 

V loňské sezoně jsme zažili několik dramatických situací, dobře se rozjíždějící sezonu do Turecka zastavily teroristické činy, které nutily cestovky reagovat změnou destinací. Některé západní země a Rusko reagují na bezpečnostní situaci v severní Africe dramatičtěji než my a velice silně zaplňují jiné destinace, například Španělsko,“ říká místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Loňské léto bylo pro Čechy znamením last minute. Tehdy čekali, jak se situace ve světě vyvine a teprve poté si zájezd koupili. Letošní rok však vypadá jinak. „Obáváme se, že letos nebudeme schopni posloužit, protože nebudou k dispozici kapacity,“ říká Zdeněk Kříž, místopředseda Asociace cestovních kanceláří. Pokud však bude podobně horké a slunečné léto jako loni, očekává se, že spousta Čechů stráví dovolenou v tuzemsku nebo na Slovensku. „Loni v létě narostl domácí cestovní ruch a lidé, kteří v něm podnikají, díky tomu hodně investovali,“ říká Papež.
Zdroj : iHNed.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Co přinesla dohoda o brexitu

Co zatím přinesla brexitová dohoda

„Britské i evropské firmy si musí zvykat na nové uspořádání po odchodu Spojeného království z Evropské unie. Ačkoli smlouva ze závěru minulého roku nepřinesla žádná drastická opatření, problémové okamžiky přece jen nastaly a nastávají. Komplikace však nemusí brexit znamenat jen pro ekonomiku, ale i politický život v […]

Text: Karel Pučelík

03. 02. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *