Středa 16. října. Svátek má Havel.

Terorismus ovlivňuje i naší volbu dovolené

Investice 17.02.2016 | 12:49 0 Komentářů

Strach z terorismu se projevuje i na letošních dovolených. Zatímco o Egypt, Turecko či Tunis zájem klesá, pak evropské destinace jsou téměř vyprodané.

V loňské sezoně jsme zažili několik dramatických situací, dobře se rozjíždějící sezonu do Turecka zastavily teroristické činy, které nutily cestovky reagovat změnou destinací. Některé západní země a Rusko reagují na bezpečnostní situaci v severní Africe dramatičtěji než my a velice silně zaplňují jiné destinace, například Španělsko,“ říká místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Loňské léto bylo pro Čechy znamením last minute. Tehdy čekali, jak se situace ve světě vyvine a teprve poté si zájezd koupili. Letošní rok však vypadá jinak. „Obáváme se, že letos nebudeme schopni posloužit, protože nebudou k dispozici kapacity,“ říká Zdeněk Kříž, místopředseda Asociace cestovních kanceláří. Pokud však bude podobně horké a slunečné léto jako loni, očekává se, že spousta Čechů stráví dovolenou v tuzemsku nebo na Slovensku. „Loni v létě narostl domácí cestovní ruch a lidé, kteří v něm podnikají, díky tomu hodně investovali,“ říká Papež.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.