Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Tendr na dostavbu Temelína brzy ožije, věří Pačes

Investice 08.06.2014 | 14:24 0 Komentářů

Místopředseda dozorčí rady ČEZ: Firma by mohla v příštím roce vypsat nový tendr na dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Tendr na dostavbu Temelína brzy ožije, věří Pačes

Praha – ČEZ by mohl v příštím roce vypsat nový tendr na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Polostátní firma pokračuje v přípravách projektu, o kterém bude pravděpodobně příští rok rozhodovat vláda. V pořadu Otázky Václava Moravce to dnes uvedl místopředseda dozorčí rady ČEZ Václav Pačes.

„Já se domnívám osobně, že pravděpodobně příští rok dojde k rozhodnutí, které případně skutečně povede k vypsání nového tendru,“ řekl Pačes. Podle něj existují varianty dostavby jednoho nebo dvou bloků Temelína nebo dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech.

Společnost ČEZ zrušila zadávací řízení na dostavbu dvou bloků Jaderné elektrárny Temelín na začátku dubna. Před tím vláda oznámila, že nemůže garantovat výkupní ceny elektřiny z rozšířeného Temelína. Projekt by se tak nevyplatil.

Dva nové bloky temelínské elektrárny měly víc než zdvojnásobit její výkon, který činí 2000 megawattů. Stavba měla být podle plánu dokončena v roce 2025 a nové bloky měly být v provozu 60 let.

Majoritním akcionářem ČEZ je stát, který drží zhruba 70 procent akcií. Čistý zisk firmy se loni snížil o 12,3 procenta na 35,2 miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.