Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Televizi s vysokým rozlišením už mají tři pětiny domácností

Investice 25.06.2014 | 11:22 0 Komentářů

Průzkum: Stanice v HD rozlišení přijímá 34 procent českých domácností, příslušný televizor už má ale 57 procent.

Televizi s vysokým rozlišením už mají tři pětiny domácností

Praha – Televizor umožňující sledovat vysílání ve vysokém rozlišení (HD) má 57 procent českých televizních domácností, což je meziroční růst o osm procentních bodů. Faktický příjem stanic v HD hlásí třetina z nich.

Vyplývá to ze čtvrtletních výsledků Kontinuálního výzkumu, který zajišťuje společnost Mediaresearch pro Asociaci televizních organizací (ATO).

Podíl domácností, které potvrdily příjem stanic v HD rozlišení, se od roku 2012 zvýšil o 19 procentních bodů na současných 34 procent. V posledním loňském čtvrtletí to bylo 28 procent domácností s televizorem.

Plochou obrazovku mají tři ze čtyř domácností

Průzkum rovněž ukázal, že nejčastějším způsobem příjmu je satelit a pozemní digitální vysílání, shodně ve 12 procentech případů. Za nimi se umístilo kabelové vysílání, které využívá desetina domácností vlastnících televizor.

Na vybavení domácností se podle agentury projevuje pokračující vývoj a modernizace techniky. Nejvýrazněji je to patrné u rozšíření televizorů s plochou obrazovkou, kterou mají tři ze čtyř domácností, nebo právě zařízení s vysokým rozlišením, kde je podíl 57 procent s rozlišením HD Ready nebo HD Full.

Nastupují chytré televize

Takzvanou chytrou televizi vlastní osm procent domácností a tři procenta mají televizor umožňující zobrazení 3D obrazu.

Společnost Mediaresearch se zabývá marketingovými a mediálními výzkumy, zpracováním a analýzou dat či marketingovým poradenstvím. Zajišťuje mimo jiné peoplemetrové měření sledovanosti pro Asociaci televizních organizací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.