Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Telefónica se přejmenuje na O2 Czech Republic, navrhla PPF

Investice 29.04.2014 | 10:32 0 Komentářů

O novém názvu tuzemského operátora budou akcionáři hlasovat v polovinně května na valné hromadě.

Telefónica se přejmenuje na O2 Czech Republic, navrhla PPF

Praha – Akcionáři Telefóniky Czech Republic rozhodnou v pondělí 19. května na valné hromadě o případné změně názvu společnosti. Skupina PPF, která je majoritním akcionářem Telefóniky, navrhla změnit název na O2 Czech Republic.

Kromě názvu budou akcionáři schvalovat také nové stanovy firmy. Vyplývá to z pozvánky na valnou hromadu.

Akcionáři již letos jednou nové stanovy schvalovali na březnové valné hromadě. Tehdy ale tuto změnu z návrhu jednání představenstvo vypustilo. Uvažovalo se přitom o přejmenování na M Telecom.

Název změní i slovenská firma

Chystaná změna názvu souvisí s nedávnou změnou vlastníka, kdy majoritní podíl od španělské Telefóniky získala skupina PPF. Česká Telefónica již v současnosti název O2 používá jako obchodní značku pro nabídku svých služeb. Přejmenovat by se měla i dceřiná společnost Telefóniky na O2 Slovakia.

Další úpravy stanov se týkají určení rozhodného dne pro uplatnění práva na dividendu a úpravy a upřesnění některých kontrolních pravomocí dozorčí rady ve vztahu k představenstvu.

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala v české Telefónice 65,9 procenta akcií, ve slovenské 100 procent. Cena za transakci činila 63,6 miliardy korun. Dřívější majoritní vlastník Telefónica SA si ve firmě podržela podíl pět procent.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.