Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Telefon, nebo tablet? A co takhle Padfone

Investice 07.06.2011 | 09:34 0 Komentářů

Firma Asus přichází s kombinací chytrého telefonu a tabletu. Hledání ideální formy pokračuje

O tom, že je rok 2011 rokem tabletů, už dnes nikdo nepochybuje. Svá želízka v ohni má dnes drtivá většina výrobců telefonů a počítačů. Udělat dotykovou placku jedinečnou a odlišit ji od konkurence je ale oříšek. Společnost Asus příšla s nápadem jménem Padfone, který právem vzbudil velký zájem veřejnosti.
Optimální řešení?
Padfone v sobě totiž spojuje velký tablet („pad“) a chytrý mobilní telefon (phone = „fone“) zcela novým způsobem, který eliminuje obvyklé neduhy univerzálních řešení. U „přerostlých“ mobilních telefonů (např. pětipalcový Dell Streak) nebo tabletů s možností telefonování (např. sedmipalcový Samsung Galaxy Tab) je velikost displeje i použitelnost a výdrž vždy kompromisem.

Asus na to proto šel od lesa a telefon v Padfone učinil odnímatelným a využitelným zcela samostatně. Tabletová část potom funguje jako dok, který možnosti telefonu rozšiřuje o velký displej a další akumulátor. (Nejedná se o úplně originální nápad, s podobným řešením přišla už v lednu Motorola s modelem Atrix 4G, tam se ale telefon nevkládá do těla tabletu, ale připojuje do dokovací stanice s displejem a klávesnicí. Hodí se tedy spíše pro práci na stole než využití jako tablet).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.