Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Také Kaufland jako poslední z řetězců začíná brát karty

Investice 21.05.2009 | 13:39 0 Komentářů

Od července už zaplatíte kartou ve všech velkých řetězcích

Praha – Platebními kartami můžete od července platit také v Kauflandu. Byl posledním z velkých řetězců, který tento způsob placení dosud odmítal a posílal zákazníky pro hotovost k bankomatům. Novinku oznámila Česká spořitelna jako dodavatel platebních terminálů.
Už od května šlo platit v šesti prodejnách Kauflandu, vybraných do pilotního provozu – v Benešově, Klatovech, Kolíně, Kutné Hoře, Nymburce a Táboře.
„Bezhotovostní platby kartou v Česku rychle získávají na oblibě a obchodníci si to uvědomují. Dobře vědí, že v současnosti je možnost platby kartou nezbytností,“ říká Stanislav Šmolík, ředitel odboru akceptace platebních karet České spořitelny. „Přesto vidím na tuzemském trhu velký potenciál. Češi totiž stále nakupují kartou asi o polovinu méně často, než je běžné v zahraničí,“ dodává.
Ještě loni vysvětloval mluvčí Kauflandu Michael Šperl, že odmítání karet je v zájmu zákazníků. Výše poplatků pro vydavatele karet a provozovatele systémů by údajně vedly k nárůstu cen zboží. Obchodníci totiž platí „karetním společnostem“ zhruba tři procenta z každé transakce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.