Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Tak levně ještě nebylo. Kupte si školu, rybník, lihovar

Investice 24.11.2009 | 09:21 0 Komentářů

Zájem o koupi fungujících firem je i přes nízkou cenu malý, podnikatelé v krizi vyčkávají

Brno – Ceny fungujících a zavedených firem klesají – a přesto je nikdo nechce. Ekonomická krize v Česku dramaticky zvýšila nabídku společností. Na prodej jsou většinou firmy, která byly založeny a fungují deset, patnáct let.
Jde spíše o společnosti menší s několika desítkami zaměstnanců. Například na specializovaném serveru www.trhfirem.cz, jednom z několika, které se touto oblastí zabývají, je nyní v nabídce ke koupi 23 firem v Česku a 8 na Slovensku.
Škola, rybníky i spodní prádlo
Investoři si tak mohou koupit například dvě soukromé střední školy ze severu Čech, firmu obchodující s barevnými kovy, společnost vyrábějící plastová okna nebo celé rybníkářství. Na serveru www.profirm.cz se prodává například zavedený hotel v Krkonoších, firma dovážející spodní prádlo, několik strojírenských firem nebo za 11 milionů lihovar na Vysočině.
Specializované společnosti, které se na prodej firem zaměřují, potvrzují, že krize nyní vede majitele k častější nabídce na prodej. „Nabídek je více, nejčastějším důvodem jsou problémy s hotovými penězi,“ uvedl Jaroslav Kalina ze společnosti Profirm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.