Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Tajná dohoda o Sazce. Od Hušáka míří k Vítkovi

Investice 01.02.2011 | 13:00 0 Komentářů

Sazka odložila oznámení, jak chce její vedení firmu finančně zachránit

Praha – Generální ředitel Sazky Aleš Hušák zrušil tiskovou konferenci, na níž chtěl původně oznámit, jak vypadá záchranný plán, pro který se rozhodlo vedení loterijní společnosti.
Právníci podle Sazky nestačili doladit všechny náležitosti dohody, o níž chtěl Hušák informovat, největší věřitel Sazky Radovan Vítek však Aktuálně.cz sdělil, že odvolal svůj souhlas s rodící se dohodou. „Ano, je možné říct, že v tuto chvíli jsme opět dohodě víc vzdáleni,“ prohlásil Vítek.
Vítek hraje klíčovou roli. Ať už plán, který upeklo představenstvo Sazky, dopadne po poslední právnické úpravě jakokoliv, musí mu vyhovět v podstatných bodech. Podnikatel v oboru realit – například majitel druhého největšího vlastníka bytů v Česku – skoupil dluhy od bank a především významnou část dluhopisů. S jejich pomocí Sazka uhradila výstavbu arény v Praze Vysočanech.
Vítek jako držitel dluhopisů může podle dluhopisové dokumentace účinně zablokovat jakýkoliv postup, s nímž nebude souhlasit. Sazka například neuspěla se žádostí o moratorium, tedy tříměsíční období hájení před věřiteli, s nímž by ale muselo souhlasit víc než polovina držitelů bondů. „Ano, moratorium nevidím jako vhodné řešení,“ řekl Vítek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.