Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Tajemství investičního úspěchu Billa Gatese

Investice 19.09.2019 | 10:12 0 Komentářů

V rozhovoru pro agenturu Bloomberg prozradil Bill Gates svou investiční strategii. Za letošní rok se díky ní druhému nejbohatšímu muži světa podařilo vydělat 16 miliard dolarů. 

Gatesovi se o osobní portfolio stará Michael Larson a jeho investiční tým. „Držíme se strategie mít 60 procent investic v akciích,“ uvádí Gates. Američtí investoři přitom v průměru drží v akciích přibližně třetinu portfolia. „Nejsme v nějakém defenzivním postoji, že bychom drželi hotovost,“ dodává.

Aktuálně se Bill Gates věnuje především charitě, v Microsoftu již aktivně nepůsobí. Přes svou nadaci rozdal více než 35 miliard dolarů na dobročinné účely. Jeho jmění se letos zvětšilo o 16 miliard dolarů na 106 miliard. Majetkem ve výši 117 miliard dolarů se může pochlubit zakladatel Amazonu Jeff Bezos, který je nejbohatším mužem na světě.

Gatesův podíl v Microsoftu aktuálně činí méně než jedno procento. Přitom drží nadpoloviční podíl v Berkshire Hathaway Warrena Buffeta, dále vlastní přes deset procent akcií Waste Management. V portfoliu Billa Gatse najdeme také akcie Canadian National Railway, Caterpillar, Walmart, Ecolab nebo FedEx.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.