Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Tajemné ceníky developerů. Má být v ceně bytu i garáž?

Investice 05.11.2011 | 07:00 0 Komentářů

Porovnat ceny bydlení je problém. Někdo počítá s DPH, někdo s garáží.

Praha – Toužíte po novém bytě v některém z pražských developerských projektů a sami se snažíte srovnávat ceny? Jak zjistilo analytické oddělení společnosti Trigema, čeká vás pěkně složitá práce.
Jeho experti totiž porovnávali ceníky 292 projektů a zjišťovali, jaké údaje je z nich možné vyčíst. Vzhledem k tomu, že pro většinu zájemců o nový byt je cena hned na prvním místě nejsou jejich zjištění nijak příznivá.
„Z 292 sledovaných projektů  jich  186, tedy necelé dvě třetiny, uvádí cenu s DPH, 41 bez DPH, u 38 ceníků není uvedeno o DPH nic a u zbylých 27 nenajdeme ani ceník,“ uvedl Marcel Soural za společnost Trigema.
Co všechno je v ceně?
Podobně složité je někdy dopátrat se toho, co všechno vlastně uvedená cena zahrnuje. Garážové stání je například zahrnuté v ceně 110 projektů, ale u 51 projektů to tak není, ale kupující jej koupit musí. Ceny se pohybují od 120 do 800 tisíc s DPH, tuto cifru je pak pro srovnání nutné připočítat k ceně bytu. Ovšem u 35 projektů se z ceníku o garážovém stání žádnou informaci nedozvíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.