Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Ta kouzelná kombinace – děti a internet

Investice 25.06.2011 | 15:00 0 Komentářů

Jste pyšní na své děti, že rozumí počítačům a internetu víc, než vy? Přesto, nechávat je na internetu bez dohledu je velká chyba

Je jim deset, jste na ně pyšní. S počítačem umí pracovat lépe než vy, internet jim není cizí. Když se vám na počítači něco nedaří, hravě vám poradí. Ti se na internetu neztratí. Opak je však pravdou. Děti kolem desátého roku života, patří mezi nejohroženější skupinu uživatelů internetu. Jsou zvídavé, technicky zdatné. Stále jim však chybí patřičné zábrany, kritický úsudek a sociální hranice. Nikdy je nenechávejte pracovat bez dospělého dozoru.
Jak vyplývá z výzkumu agentury Ipsos Tambor pro firmu Microsoft, právě desetileté děti přitom nechává 66 procent rodičů na pospas světové síti bez dozoru. S dozorem nebo bez pak internetem brouzdá 87 procent českých sedmiletých.

Vynalézavost internetových zlodějů a podvodníků nezná mezí a jak dokazují statistiky úspěšnosti sociálního inženýrství a phishingu, jejich trikům podlehne snadno i zkušený a dospělý uživatel internetu. Dětem ale může uškodit i obsah, který dospělému nečiní žádný problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.