CZK/€ 24.340 +0,02%

CZK/$ 23.434 -0,18%

CZK/£ 28.149 -0,26%

CZK/CHF 24.685 +0,02%

03. 06. 2014

0 komentářů

Systém exekutorů by mohl nahradit centrální registr účtů

 


 

„Po vyhodnocení tohoto pilotního provozu budou přijata taková opatření, aby oprávněné subjekty mohly v co možná nejkratší době zefektivnit proces získávání informací z bankovního sektoru. Závěry tohoto hodnocení povedou mimo jiné k vymezení technických parametrů centrálního registru,“ řekl Radek Ležatka, mluvčí ministerstva financí.

„Systém elektronické výměny dotazů a odpovědí využívající datové schránky dnes používají nejen exekutoři, ale i celní a daňová správa a Všeobecná zdravotní pojišťovna. Z pohledu ČBA tento systém, který nevyžaduje legislativní úpravy a jen velice nízké investice, může být plnohodnotnou náhradou Národní evidence účtů, nicméně jejímu zavedení nijak nebrání,“ uvedl Jan Matoušek, výkonný ředitel České bankovní asociace.

„Ztotožňujeme se s pohledem bankovní asociace, a sice že existují i jednodušší řešení, například pro dosažení stejného efektu využít již existující funkcionality pro exekutory, tedy systém elektronické výměny dat mezi bankami a exekutory,“ řekla Pavla Hávová, mluvčí ČSOB.

Zdroj: Aktuálně.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kdy se musí živnostníci testovat a jak se testy dokládají?

Foto: Pixabay.com Už od začátku dubna mají povinnost se testovat zaměstnanci i menších firem a živnostníci. Platí to pro ty podnikatele, kteří se setkávají se třetí osobou, to znamená i třeba s pracovníky pošty, klienty, zákazníky, dodavateli atd. Testovat se nemusejí naopak pracovníci na home office, kteří kromě […]

Text: František Veselý

30. 04. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *