Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Sympaťák, napsal Babiš pod fotku s Varufakisem

Investice 27.04.2015 | 10:06 0 Komentářů

Také řecký ministr financí chce zavést elektronickou evidenci tržeb po chorvatském vzoru.

Sympaťák, napsal Babiš pod fotku s Varufakisem

Brusel – Společná fotografie s řeckým kolegou Janisem Varufakisem, kterou na internet umístil český vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš, zaujala americký list The Wall Street Journal (WSJ). Snímek mobilním telefonem Babiš pořídil v sobotu dopoledne na neformálním jednání ministrů financí EU v lotyšské Rize.

„Sympaťák, až na těch 329 miliard eur dluhů. Chce zavést chorvatskou evidenci tržeb,“ komentoval společný snímek v popisce Babiš a naznačil tak, čím jej zřejmě řecký ministr zaujal. Chorvatský model elektronické evidence tržeb jako cesta ke zlepšení výběru daní je Babišovým často zmiňovaným tématem, které ovšem doma sklízí kritiku opozičních stran.

„Konečně trocha lásky z Evropy,“ komentuje WSJ ve svém internetovém blogu Babišův fotografický příspěvek zveřejněný na Twitteru. Český ministr se totiž s Varufakisem vyfotil jen den poté, co si Řek od svých kolegů ze zemí platících eurem vyslechl tvrdou kritiku za mizivý pokrok při jednáních o plánovaných reformách jeho vlády a za svůj přístup k celé věci.

Varufakis sám ostatně také využil Twitter, když atmosféru pátečního jednání komentoval citátem z předvolebního projevu amerického prezidenta Franklina Roosevelta (hlavou státu 1933-1945). „Sjednocuje je jejich nenávist ke mně. A já tuto nenávist vítám,“ napsal řecký ministr a dodal, že citát je v tyto dny blízký „jeho srdci i realitě“.

Bez dohody o reformách odmítají ministři uvolnit poslední část peněz ze současného záchranného programu. WSJ ale připomíná, že Česko v eurozóně není, a tak se Babiš páteční vyhrocené diskuse neúčastnil.

Český vicepremiér však společnou fotografií Řekům ve sporu se zbytkem eurozóny zřejmě nestranil. Jen o chvíli dříve totiž nabídl na Twitteru společný snímek s německým ministrem Wolfgangem Schäublem, se kterým prý probíral nejen Řecko, ale také problematiku migrace a ruské sankce v ukrajinské krizi.
WSJ uzavírá, že Babiš své „selfies“ zveřejňuje rád, a zmiňuje jeho snímky ve vlaku z New Yorku do Washingtonu, před OSN v New Yorku či před kancelářemi společnosti Google.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.