Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Svítá Snapchatu šance na lepší rok na burze?

Investice 06.03.2019 | 17:07 0 Komentářů

Při první veřejné nabídce se akcie společnosti Snap obchodovaly za 24,5 dolaru. O dva roky později je ale jejich cena o 60 procent nižší a v současné době se obchodují za necelých 10 dolarů. Tržby společnosti ale v posledním kvartále překonaly odhady analytiků.

Problém společnosti podle webu CNN tkví v tom, že nedokázala oslovit tak velké množství uživatelů, jaké původně plánovala. Původně se očekávalo, že společnost poroste podobně jako Facebook. Ránu pod pás dostala společnost Snap také od konkurence, která okopírovala některé prvky její aplikace.

Ve třetím roce od uvedení na burzu svitla ale Snapchatu nová naděje. Tržby společnosti ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku dosáhly 390 milionů dolarů a překonaly odhad analytiků. Společnost sice nenavýšila počet uživatelů, ale měla jich více než Twitter.

Nyní se chce společnost zaměřit na uživatele systému Android. „Jsou jich zhruba dvě miliardy a nemají Snapchat. Můžeme se tedy pokusit získat alespoň nějaké procento z nich. Pro naši uživatelskou základnu by to znamenalo citelný nárůst,“ řekl šéf Snapchatu Evan Spiegel při představení nové androidové aplikace, která má být dostupná do konce letošního roku.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.