Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Světové trhy se vzpamatovávají z propadů minulého týdne

Investice 10.09.2018 | 18:24 0 Komentářů

Evropské trhy dnes korigují ztráty z minulého týdne, které dosáhly 2,2 %. Napomohla tomu i zpráva o uskutečněné schůzce mezi obchodními představiteli Spojených států s jejich protistranou za EU, Cecilií Malmström. Americká administrativa zhodnotila schůzku jako konstruktivní. Hlavní index Stoxx 600 posiluje o 0,5 %. Nejlépe jsou na tom síťová odvětví, která si připisují 1,4 % hodnoty. Nejhůře jsou na tom zpracovatelé komodit, kteří odepisují jednu desetinu procenta.

Americké akciové burzy zahájily nový týden převážně ziskově. Páteční negativní zprávy z oblasti obchodní politiky prozatím nepřenášejí svůj vliv do nového týdne. Průmyslový Dow Jones posiluje o 0,2 %, S&P 500 si připisuje 0,3 % a technologický Nasdaq se zatím pohybuje na úrovní pátečních zavíracích cen. Daří se téměř všem sektorům, když se jejich zisky pohybují do výše až jednoho procenta (realitní developeři). Jedinou ztrátu zaznamenávají technologické firmy (-0,1 %).

Pražská burza dnes posílila o 1,2 %. Absolutním vítězem je technologická společnost Avast, která dnes posílila o 3,9 %. Druhé místo patří energetické skupině ČEZ. Ta si dnes připsala 3,1 %. Trojici vítězů doplňuje Erste Group se ziskem 1,2 %. Na druhé straně spektra se nachází s největší ztrátou 1,3 % nápojářská skupina Kofola. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 600 mil. CZK, což je mírně nad ročním průměrem.

JIŘÍ KOSTKA
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.