Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Světové trhy opět zamířily dolů v reakci na obavy z obchodní války

Investice 22.03.2018 | 17:36 0 Komentářů

Trhy v Evropě navázaly na včerejší obchodování v Americe a jsou tak celé v červeném. Index Euro Stoxx 600 klesá o 1,8 %. Největší ztrátu zaznamenali zpracovatelé komodit (-2,6 %) a finanční instituce (-2,5 %). Nedařilo se jedinému sektoru.

Americké trhy prohlubují včerejší ztráty. Dnes to je hlavně kvůli obavám z případné obchodní války kvůli Trumpovým clům, která mají být uvalena na čínské zboží. Index S&P 500 ztrácí 1,4 %, Dow Jones odepisuje 1,7 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 1,8 %. Nejztrátovější jsou finanční instituce (-2,2 %) a technologické firmy (-2,1 %), které táhne dolů především společnost Google. Ten odepisuje skoro 3 % své hodnoty. Daří se sektoru utilit (+1,5 %) a realitním developerům (+0,8 %).

Pražská burza si dnes pohoršila o 0,7 %. Propadlíkem a zároveň hlavním tahounem ke dnu je rakouská Erste se ztrátou 2,9 %. Na opačné straně spektra je rakouská pojišťovna VIG se ziskem 0,4 %. Ta dnes představila velmi hezké hospodářské výsledky, na které reagovala po otevření trhu výrazným růstem, avšak po zbytek dne již její akcie byly ovlivněny celkovým sentimentem na trzích.

 Stejně tak dnes reportovala solidní výsledky textilka Pegas, která si bohužel nedokázala udržet ranní zisky a ukončila dnešní obchodování se ztrátou 0,7 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,5 mld. CZK, což je na úrovni dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.