Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Světové investiční bankovnictví ovládla v roce 2016 banka JP Morgan

BankyInvestice 05.01.2017 | 08:03 0 Komentářů

Světovému investičnímu bankovnictví v loňském roce kralovalo pět amerických bank v čele s JP Morgan. Odvětví klesly celkové příjmy z poplatků za služby o sedm procent na 85 miliard dolarů (2,2 bilionu korun).

JP Morgan si udržel světové prvenství již osmý rok v řadě. Banka zaznamenala pokles výnosů o pět procent na 5,8 miliardy dolarů, přesto se její podíl na trhu zvýšil na 6,8 procenta z předloňských 6,6 procenta.

Bance Goldman Sachs příjmy poklesly dokonce o 15 procent a její tržní podíl se snížil na šest procent. Ziskem se naopak mohla pochlubit britská banka Barclays, japonská Mizuho či Lazard a Rothschild. Celkový podíl pěti největších amerických bank se snížil na 28 procent z předloňských 29,5 procenta.

Příjmy z investičního bankovnictví neklesaly pouze Goldman Sachs, ale také Bank of America Merrill Lynch a Morgan Stanley, německé Deutsche Bank a švýcarské UBS. Příjmy Deutsche Bank se propadly dokonce. o 20 procent, banka se propadla z šestého na osmé místo. Šesté místo získala Barclays a sedmé švýcarská Credit Suisse. UBS se v první desítce neudržela.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.