Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Světové banky chtějí spustit novou kryptoměnu. Má pomoci v přeshraničním obchodu

Investice 04.06.2019 | 16:39 0 Komentářů

Několik předních světových bank se dohodlo na spuštění užívání nové kryptoměny. Banky v čele se švýcarskou UBS tak chtějí zahájit novou etapu v přijímání technologie blockchain bankovním sektorem. Do roka by měla být kryptoměna plně funkční.

Do projektu vytvoření kryptoměny s názvem USC (Utility Settlement Coin), se zapojilo 14 společností včetně předních bank z Evropy, Spojených států a Japonska. Tyto firmy založily společnost Fnality International a investovaly do ní 63,2 milionu dolarů (1,46 miliardy korun).

Nová měna USC by měla fungovat nejen jako platební prostředek, ale také jako kurýr, který nese všechny informace potřebné k dokončení obchodu. A to by právě mohlo ušetřit čas a náklady transakce. Na zpracování obchodu může spolupracovat více stran, zvlášť, když se bude jednat o přeshraniční transakci.

Odstraňujete riziko vypořádání, riziko protistrany, tržní riziko. Všechna tato rizika zvyšují náklady a neefektivnost na trhu,“ prohlásil šéf odboru UBS pro inovace a strategické plánování Hyder Jaffrey.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.