Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Svět už Česku zase věří. Státní rating by se měl zvýšit

Investice 11.08.2010 | 11:02 0 Komentářů

Schopnost ČR splácet dlouhodobé závazky v cizích měnách je ohodnocena známkou A

New York  – V záplavě zpráv o snižování ratingu jak firmám, tak i státům je to pozitivní zpráva. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s změnila výhled hlavního státního ratingu České republiky ze stabilního na pozitivní.
Díky programu nové vlády se podle ní pro příští dva roky zvýšila pravděpodobnost zlepšení samotného českého ratingu. „Ten by se zvýšil, pokud by vláda úspěšně uskutečnila své plány na snížení veřejných výdajů a program důchodové reformy“, sdělila agentura.
Standard&amp nyní hodnotí schopnost České republiky splácet dlouhodobé závazky v cizích měnách známkou A. Výhled ratingu dluhů v domácí měně, který je na vyšším stupni A+, zůstává zachován jako stabilní.
Vše záleží na splnění cílů vlády
„Revize výhledu odráží naše očekávání ohledně zvýšení ratingu v příštích dvou letech, pokud nedávno vytvořená koaliční vláda dokáže úspěšně realizovat plánovaná opatření, která by měla zmírnit dopad výdajů souvisejících se stárnutím obyvatelstva na veřejné finance,“ uvedl analytik S&P Frank Gill. Dodal, že politická vůle k těmto krokům je teď podstatně vyšší než v minulosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.