Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Svět motorů ovládly hybridy, vodík a elektřina

Investice 27.09.2009 | 23:41 0 Komentářů

Ekologické aspekty byly na veletrhu ve Frankfurtu nejdůležitější

Frankfurt – Letošní frankfurtský autosalon pokračuje v nastaveném zeleném trendu. Zatímco však předchozí dva roky probíhaly podobné akce hlavně v duchu konceptů a studií, letošní IAA znamená skutečný přelom. Ochrana životního prostředí, násilně do automobilového průmyslu zavlečená kroky Evropské komise, si totiž získala oblibu těch, kteří o trendech rozhodují – zákazníků.
Souboj koncepcí
Z mnoha rozličných druhů alternativních pohonů, jež byly představeny v posledních letech coby možný budoucí mainstream, vzešly jako vítězné – víceméně dle očekávání – ultraúsporné diesely, hybridy, vodík a elektřina. Nyní je těžké hodnotit, která z koncepcí nadále získá majoritu, nicméně z teoretického srovnání pro nejbližší desetiletí vychází jako nejpravděpodobnější vítěz úsporný diesel.
Technologii efektivního spalování nafty tlačí kupředu zejména koncern Volkswagen, jenž hybridy a elektromobily sice úplně nezavrhuje, avšak naftu jednoznačně považuje za bezkonkurenční pro blízkou budoucnost. „V technologii spalování nafty je stále ještě možné jít dopředu. Pro zákazníka se navíc nemění nic z hlediska infrastruktury,“ říká ředitel vnějších vztahů Škody Auto Radek Špicar.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.