Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Svět má svého podnikatele roku

Investice 12.06.2016 | 18:50 0 Komentářů

Prestižní soutěž o vítězství podnikatele roku, kterou pošestnácté pořádala poradenská společnost EY, má svého vítěze. Stal se jím výrobce hraček Manny Stul z Austrálie. Moose Toys je šestou největší hračkářskou firmou v USA a její hračky se prodávají v 80 zemích světa.

Vítězství si Stul zajistil za stálé pozitivní výsledky i přes nepříjemnosti, kdy musel kvůli bezpečnosti stáhnout některé hračky z prodeje. Moose Toys zvedla za posledních 15 let tržby o neuvěřitelných 7200 procent.

Porota se na něm shodla jednohlasně. Pochází ze skromných začátků, jeho firma je nyní finančně silná a přináší technologické inovace. A hlavně hodně vrací společnosti,“ prohlásila předsedkyně poroty Rebecca MacDonald.

Českým zástupcem v soutěži  byl Zdeněk Pelc, který je majitelem firmy vyrábějící vinyly. „Ne že bych tu přímo uzavřel nějaké obchody, ale pomáhá to obrovsky k popularizaci našeho podniku. Jsem rád, že jsem dostal ocenění v rámci České republiky, a přijel jsem si to sem taky trochu užít. To by musela být velká náhoda, aby mě z těch 55 podnikatelů, co tu jsou, vybrali,“ svěřil se Pelc.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.